Děti nebojte se…

POZOR!!! Soutěž je již ukončena, ale po prázdninách se můžete těšit na další bezkontaktní stezku!;-) Informovat vás budeme zde na našich stránkách a FB Partnerského spolku Loket.

V naší fotogalerii si můžete prohlédnout fotografie přípravy a účastníků stezky.

Co to vlastně je?

Bezkontaktní přírodní stezka s pěti stanovišti v okolí Lokte , která probíhá od 3. 5. 2021 do 20.6.2021 a je určena pro děti i rodiče. Cílem je nalezení 5 dřevěných schránek, vyzvednutí puzzlí a sestavení pohádkového obrázku.

Co máte udělat?

Vyrazte do přírody! První schránku objevíte na Vildenavě (cca 3 km z Lokte, směr Svatošské skály) na lavičce u smírčího kříže. Ze schránky vyjměte jeden dílek puzzlí a zároveň tam najdete indicii k nalezení dalšího stanoviště. Důležité je zachovat nastavený postup k nalezení dalších schránek, pokud je vyhledáte v jiném pořadí, může se vám stát, že některou vynecháte. Měli byste si také vyzvednout nebo vytisknout startovací kartu, na které naleznete další informace. Osobně v Městské knihovně v Lokti nebo k vytištění ZDE! Prvních pár karet naleznete také ve schránce na Vildenavě.

Jak je stezka dlouhá a jak náročná?

Nebudeme lhát, že celá stezka je trošku delší. Někdy je to pohodovka, někde bude výstup náročnější. Minimálně ke dvěma místům se dostanete autem. Celá stezka je asi 17 km dlouhá, mezi jednotlivými místy jsou vzdálenosti od 1 km do 5 km, dvě z nich na sebe navazují v poměrně blízké vzdálenosti. Ale přece nebudete takhle líní a projdete si celou stezku hezky pěšky! Za jeden den zřejmě celou stezku s dětmi nepřekonáte, ale můžete nás překvapit! Stezku si bude lepší rozdělit na minimálně 2 dny o víkendu nebo na volné dny, které budete mít.

A co nějaká nápověda?

Ale no tak…my si tu na žádné GPS nehrajeme. Zapojte hlavu! Indicie jsou celkem jednoduché, jen děti budou zřejmě potřebovat poradit od dospělých. Pro místní to bude snadnější, všichni ale asi nebudete z okolí Lokte, a to nás moc těší. Stále si však nevíte rady? Dobře, povoleno….tak googlete!! Pořád nic? Nic vám to neříká a žádné místo jste nenašli? Tak tedy napište SMS na uvedené telefonní číslo a pokud se naší Janě zrovna netrefíte do zkouškového období nebo nebude odpočívat se sklenkou vína ve vaně, tak vám pošle odkaz na místo, které indicie ukrývá. Stačí jí napsat, na kterém místě nemůžete indicii rozlousknout. Můžete také psát přes Messenger FB Partnerského spolku Loket, kde je nás víc a my se vám také pokusíme poradit.

Co na vás na konci čeká?

Skvělé zážitky a také odměna! Nejdříve odměna, že jste pro své tělo i hlavu něco udělali a pak i ta hodnotná, kterou si po nasbírání a sestavení všech dílků skládačky můžete vyzvednout v Městské knihovně v Lokti. Odměny za kompletní odevzdanou kartu nám věnoval pan starosta Jürgen Eisen z partnerského města Illertissen. Za což mu velice děkujeme.

A na závěr…

Tak jen do toho! Budeme rádi, když si stezku s loupežníky užijete. A pokud zjistíte, že po vaší návštěvě ve schránce zbývá poslední puzzle pro ostatní, tak nám prosím napište, ať je včas doplníme. Pokud nenajdete ve schránce žádné puzzle, prokažte se pořízenou fotografií na místě, že jste tam byli a chybějící puzzle vám bude vydáno v knihovně. Kontaktujte nás také prosím, dojde-li k poškození schránky nebo jejích součástí. Pevně věříme, že k nim budete ohleduplní.

Děkujeme