Rok 2023

Letošní 14. ročník se konal v sobotu 26. srpna, kdy jsme se sešli opět před radnicí. Z partnerského města přijelo asi 30 hostů a jsme rádi, že každý rok se k nám připojí někdo nový. Naše putování zahájili Trubači Slavkovského lesa z.s. a Corni di Egra e.v. a jako překvapení přijala pozvání první „Porcelánová královna roku 2023“ slečna Annika ze Selbu, která nám popřála hezké putování.

Poté jsme se všichni společně vypravili směrem na loketský hřbitov, kde proběhlo malé historické okénko o osobnostech města Lokte, kteří zde odpočívají a také o záměru města a spolků o obnovu těchto starých hrobů.

Tady se naše cesty rozdělily na trasu rekreační (cca 7 km) a sportovní (cca 14 km). Také letos se nás počasí od rána snažilo odradit deštěm, ale ještě před zahájením se umoudřilo a my jsme obě trasy prošli bez jediné kapky a za svitu sluníčka.

Účastníci sportovní části nasadili rychlé tempo po tom, co se dozvěděli, že na ně před výstupem do Dvorů čeká vychlazené překvapení od místního nadlesního v potůčku. Vychlazený mok vzali útokem a nohy jim trochu ztěžkly, ale i přesto dorazili včas. Trasa rekreační byla prý letos trošku náročnější, ale o to hezčí. Každopádně všichni dorazili v pořádku a naše putování jsme zakončili opět na Supím potoku, kde bylo připraveno skvělé občerstvení.

Goethovské putování se konalo za podpory města Loket a Loketských městských lesů. Děkujeme!

Příští rok nás čeká 15. ročník a už teď plánujeme, kam se vydáme…

Fotografie naleznete v naší fotogalerii ZDE

Rok 2022

Již 13. ročník Goethovského putování proběhl v pozdějším termínu, a to v sobotu 10. září 2022. Pozvání přijalo 30 hostů z partnerského města Illertissen, v čele se starostou panem Jürgenem Eisenem, předsedkyní Komise pro partnerství Susanne Asam, paní Susanne Kränzle-Riedl a dalších.

Na společné putování se vydalo přes sto poutníků a třináctý ročník se stal šťastným dnem, protože počasí se umoudřilo a déšť na celé dopoledne ustal.

Na výběr byly opět dvě trasy – rekreační (studánka na Robiči – obrázek sv. Jakuba – Dvory) a sportovní (Vildenava – Jeskynní vyhlídka – vodácké tábořiště – houpací most v Zahradní – Goethovy vyhlídky – Dvory). Obě trasy byly již tradičně zakončeny na Supím potoku, kde na poutníky čekal gulášek, buřty a osvěžující nápoje.

Goethovské putování se konalo za podpory Loketských městských lesů, města Lokte a Karlovarského kraje.

Těšíme se na příští rok!

Fotografie naleznete v naší fotogalerii ZDE

Rok 2021

Letošní 12. ročník Goethovského putování proběhl v sobotu 28. srpna 2021. Na již tradiční putování přijalo pozvání 24 hostů z Illertissenu, včetně starosty pana Jürgena Eisena, předsedkyně Komise pro partnerství Susanne Asam,  pánů Josefa Facklera a Uda Fleischmanna, předsedy a místopředsedy Freundeskreis Illertissen – Elbogen.

Přes nepřízeň počasí se na společné putování vydalo zhruba 100 občanů Lokte a Illertissenu. Teplý guláš, čaj a káva v sídle LML byly vítanou odměnou všem, kteří sportovní i rekreační trasu putování zdárně ušli – možná i uběhli.

Odpoledne se vyjasnila obloha i tváře účastníků při opékání špekáčků na Supím potoku, což bylo předzvěstí příjemného letního večera, který pokračoval na terase hotelu Bílý kůň. Kde probíhala vernisáž projektu „Byli jsme před covidem, budeme i po něm…“

Goethovské putování se konalo hlavně díky projektu Loketských městských lesů „Program Ziel ETZ / Cíl EÚS Česká republika – Svobodný stát Sasko“, jehož nositelem jsou městské lesy Loket. Bezchybné zajištění a ochota je vždy záležitostí lidí a proto bychom rádi poděkovali zaměstnancům LML v čele s ředitelem Františkem Kolářem a Ing. Martinou Berkovou. Dále pak Trubačům Slavkovského lesa a panu Tomášovi Langovi, loketskému ostrostřelci,  za působivé zahájení letošního putování.

Fotografie naleznete v naší fotogalerii ZDE