Poslední srpnový víkend se nesl ve znamení dvou velkých akcí Partnerského spolku. Na tradiční Goethovské putování přijalo pozvání 24 hostů z Illertissenu, včetně starosty pana Jürgena Eisena, předsedkyně Komise pro partnerství Susanne Asam,  pánů Josefa Facklera a Uda Fleischmanna, předsedy a místopředsedy Freundeskreis Illertissen – Elbogen. Přes nepřízeň počasí se na společné putování vydalo zhruba 100 občanů Lokte a Illertissenu. Teplý guláš, čaj a káva v sídle LML byly vítanou odměnou všem, kteří sportovní i rekreační trasu putování zdárně ušli – možná i uběhli.

Odpoledne se vyjasnila obloha i tváře účastníků při opékání špekáčků na Supím potoku, což bylo předzvěstí příjemného letního večera, který pokračoval na terase hotelu Bílý kůň.

Zde na všechny čekal výsledek fotoprojektu, který sice digitálně, ale o to intenzivněji spojoval členy Partnerského spolku a Illertissenu po celou dobu pandemie Covid-19. Dvacet čtyři fotek zachycující Loket a Illertissen v době covidové byly působivě rozestavěny na terase a v lihovaru hotelu a lákaly k prohlížení i zamyšlení, jak se změnil běh životů nás všech.

Povedenou vernisáž výstavy obohatila svým krásným zpěvem Eliška Zapfová za doprovodu pana Jana Zapfa, ředitele ZUŠ. V prostoru lihovaru se kromě vystavených fotek nacházelo i “malé kino”, kde mohli zúčastnění zhlédnout vybrané snímky projektu a také krátký film, který připomínal spolupráci MŠ Loket a města Illertissen před více jak 10 lety.

Hotel Bílý kůň se na chvíli stal “domovem” výstavy fotek až do 8. září 2021. Děkujeme panu Lukáši Lojínovi za čas a vstřícnost při přípravě akce, a jeho zaměstnancům za zajištění veškerého servisu.

Goethovské putování se konalo hlavně díky projektu Loketských městských lesů „Program Ziel ETZ / Cíl EÚS Česká republika – Svobodný stát Sasko“, jehož nositelem jsou městské lesy Loket. Bezchybné zajištění a ochota je vždy záležitostí lidí a proto bychom rádi poděkovali zaměstnancům LML v čele s ředitelem Františkem Kolářem a Ing. Martinou Berkovou. Dále pak Trubačům Slavkovského lesa a panu Tomášovi Langovi, loketskému ostrostřelci,  za působivé zahájení letošního putování.

Za věcné dary fotografům děkujeme  manželům Franzovi a Margit Münzenriederovým, za dárky k našim dětským projektům městu Illertissen.

Fotoprojekt “Byli jsme před covidem, budeme i po něm …” se konal s finanční podporou Česko-německého fondu budoucnosti, Karlovarského kraje a města Loket.